Πολύ άνετη νίκη για την ομάδα μας. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΕΣ – ΑΟ ΦΟΥΡΕΣΙ 24-34

Στην έδρα μας καθώς ήμασταν τυπικά φιλοξενούμενοι την Κυριακή προχωρήσαμε σε μια πολύ άνετη νίκη εναντίον του ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΕΣ με 10 γκολ διαφορά! Το παιχνίδι ήταν πιο εύκολο από ότι το περιμέναμε και με κύριο όπλο τον αιφνιδιασμό, την φυσική κατάσταση και την καλή άμυνα προχωρήσαμε στην ομολογουμένως άνετη αυτή νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πήρε γρήγορα μεγάλη διαφορά στο σκορ καθαρίζοντας το παιχνίδι μέχρι το 10ο λεπτό. Στη συνέχεια κύλισαν όλα ομαλά δίνοντας παράλληλα στο δεύτερο ημίχρονο ευκαιρίες και λεπτά συμμετοχής σε όλους τους παίχτες της ομάδας μας. Το τελικό σκορ στο 60 έγραψε ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΕΣ – ΑΟ ΦΟΥΡΕΣΙ 24-34.

Ευχαριστούμε για ακόμα μια φορά τον κόσμο που ήρθε να μας παρακολουθήσει με την ένθερμη συμπαράστασή του! Πλέον όλα θα κριθούν στο επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τον ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝΑ καθώς με νίκη προκρινόμαστε στα μπαράζ που οδηγούν στην Β Εθνική κατηγορία Handball των ανδρών. Το παιχνίδι αυτό θα πραγματοποιηθεί στην Σαλαμίνα τo Σάββατο στις 3 Μαΐου 2008 οπότε αν θέλει κάποιος να το παρακολουθήσει ας επικοινωνήσει μαζί μας. Δεν είναι σίγουρο αλλά ενδέχεται να αγωνιστούμε στην έδρα μας την Κυριακή του Θωμά στις 4ης Μαΐου 2008 κόντρα στον ΑΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ δίνοντας έτσι 2 παιχνίδια σε 2 μέρες λόγω έλλειψης ημερομηνιών για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος!

Αυτή την Κυριακή δεν δίνουμε αγώνα λόγω της θρησκευτικής γιορτής του Πάσχα.

Πάμε γερά για την άνοδο στη Β  Εθνική κατηγορία! FORZA ΑΟ ΦΟΥΡΕΣΙ!

(Σκόρερ, φωτογραφίες και man of the match προσεχώς!)

One Response to Πολύ άνετη νίκη για την ομάδα μας. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΕΣ – ΑΟ ΦΟΥΡΕΣΙ 24-34

1. Ο/Η playmaker λέει:

πολύ καλό παιχνίδι αμυντικα για την ομάδα μας ΑΟ Φούρεσι στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο προσφέραμε θέαμα και χαλαρώσαμε λίγο στην άμυνα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Συνεχίζουμε δυνατά για το διπλό στην Σαλαμίνα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο για την υποστήριξή του. Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά σε όλους με υγεία.